Çankaya Birlik Sürücü Kursu

İncek Sürücü Kursu
12 Aralık 2020
Turan Güneş Sürücü Kursu
12 Aralık 2020

Çankaya Birlik Sürücü Kursu

Sürücü kursları verdikleri eğitimler ile sürücü adaylarını trafikte araç kullanmaya hazır hale getirirler. Sürücülerin yeterli hale gelmesi yalnızca teknik bilgileri öğrenerek değil aynı zamanda uygulamalı şekilde araç kullanarak da gerçekleştirilmelidir. Çankaya Birlik sürücü kursu adaya yetecek saatte direksiyon dersi vererek adayın araç hâkimiyetini sağlamasını kolaylaştırır. Her anlamda eğitim alan aday trafiğe çıktığı zaman mükemmel araç kullanacak deneyime ve bilgiye sahiptir.

Trafiğe kapalı alanlar da başlayan sürücü eğitimleri ardından adayın çok kalabalık ve stresli olmayıp, herhangi bir tehlike arz etmeyen alanlar da yapılan eğitimler sürücünün yol kontrolünü sağlamasına da yardımcı oluyor. Birebir verilen eğitimler sayesinde hatalar anında fark edilip, anında düzeltildiği için daha kalıcı sonuçlar elde edilmiş oluyor. Her sınıf ehliyet için uzman bir ekibe sahip olan Çankaya Birlik sürücü kursu bu nedenle iyi sürücü adayları yetiştirmeyi başarıyor.

Ehliyet Almak İçin Hangi Şartlar Gereklidir?

Araç kullanmak önemli bir eylem olduğu için trafiğe çıkmak için belirli şartları sağlıyor olmak gerekir. Bu şartların konulmasının amacı hem sürücünün hem de trafikte bulunan diğer kişilerin haklarını gözetebilmektir. Öncelikle ehliyet almak için belirli bir yaşa gelmiş olmanız gerekmektedir. Bazı motorsikletleri kullanmak için 16, araç kullanmak için ise 18 yaşını doldurmuş olmalısınız. Ayrıca ehliyeti alabilmeniz için her sınıfta değişkenlik gösteren deneyimlere de sahip olmalısınız. Ehliyet alabilmek için ayrıca eğitim durumunuzun en az ilkokul mezunu olması da gerekmektedir. Ayrıca sürücü adaylarından ehliyet almalarına engel bir sağlık sorunlarının olmadığına dair sağlık belgeleri ve bununla birlikte sicil raporu da istenmektedir. Bundan sonra ise hem yazılı hem de uygulamalı sınav da gerekli puanlar alınmalı ve ehliyet almaya hak kazanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBilgi İçin Arayın