Çankaya’da Sürücü Kursu

Ankara Çankaya Sürücü Kursu
16 Aralık 2020

Çankaya’da Sürücü Kursu

Çankaya Sürücü kursu seçimi ehliyet almak isteyenlerin büyük bir titizlikle seçim yapmaları gereken bir yerdir. Araç kullanmak sadece bizi değil başkalarını da olumsuz etkileyebilecek, hayati tehlikeye sebep olacak bir eylem olduğu için verilen eğitim büyük önem taşımaktadır. Ankara’da araç kullanmak isteyenlere uzman ekibi ile birlikte hem teorik hem pratik eğitimleri veren Çankaya sürücü kursu, en iyi sürücüleri yetiştiriyor. Sadece teknik bilgileri vermekle kalmayan sürücü kursu aynı zamanda yaşayacağınız herhangi bir olası durumda, panik halindeyken kendinizi nasıl kontrol altına almanız gerektiğine kadar her detayı düşünerek hareket ediyor. Bu sayede trafiğe çıkmaya hazır olan her aday araç kullanmanın yanı sıra psikolojik olarak kendini kontrol etmeyi de öğreniyor.

Tecrübeli ve uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimler hiçbir detay atlanmadan, direksiyon hakimiyeti, park yeteneği, ilk yardım ve teorik araç bilgilerine kadar veriliyor ve sürücü her yönden hazır hale getiriliyor. Yapılan sınavlar sonucunda gerekli puanı alabilen sürücü adayları artık ehliyet almaya ve araç kullanmaya da hak kazanıyor.

Ehliyet Sınavından Geçmek İçin Kaç Puan Alınmalı?

Ehliyet almak için uygulamalı ve yazılı sınavlardan geçer not almanız gerekmektedir. Yazılı sınav da toplamda 50 tane soru bulunur. Bu 50 sorunun 12 tanesi ilk yardım, 23 tanesi tarfik, 9 tanesi motor ve 6 tanesi trafik adabı başlığı altında hazırlanmaktadır.  Her soruya verilen puan değeri 2 olduğu için sınav 100 üzerinden değerlendirilmektedir. Sürücü adayanın alması gereken en alt sınır ise 35 doğru yani 70 puandır. 35 tane doğru yapmanız halinde ehliyet sınavından sınır dahilinde geçerli not almış olursunuz. Tabii sadece bununla kalmayıp aynı zamanda uygulamalı sınavlardan da geçerli not almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBilgi İçin Arayın